Rotary Charter ünnep Gödöllőn

A Rotary klubok életében az egyik legszebb pillanat, amikor új klub alakul, és a klub tagjai esküt tesznek arra, hogy hűek lesznek fogadalmunkhoz.

Ebben a csodálatos ünnepben volt része a gödöllői rotarystáknak tegnap, amikor is négy éves tevékenység után, amelyet alapítónk a Budapest-Sasad égisze alatt tettünk, önálló klubbá válhattunk. Ebben az örömben 28 klub osztozott velünk, nem csak a magyarországi Rotary klubok, hanem Dunaszerdahelyről,Zentáról, Amerikából, Kanadából is érkeztek vendégek.
2024 mágikus év a világ rotarystáinak életében, s ezért mi is szerettük volna elvarázsolni, egy varázslatos világba vinni vendégeinket.
Bűvészünk, nemcsak Mandzákné Tarnavölgyi Judit jelenlegi alapító elnökünket varázsolta elő, aki négy éve áll csapatunk élén, hanem jópofa trükkökkel szórakoztatta a nagyérdeműt. Elnökünk beszámolt az elmúlt négy évről, s bizony, ha összegezni szeretnénk ezt az időszakot, sok-sok millió forinttal segítettünk a Családok Átmeneti Otthonában, a Szociális Otthonokban, az Erkel Iskolában, a Montágh Iskolában, a Patrónus házban, budapesti gyermekkórházakban. Ott van a kezünk nyoma sok iskolában, óvodában, bölcsődében ahová fákat, bokrokat vittünk és ültettünk. Számos programot szerveztünk a városban, amely most már hagyománnyá vált – Mikulásfutás, Országos Rotary Asztalitenisz kupa, borkóstolók-. Nagy büszkeségünk, hogy fellépett a „Rotary Ifjú Zseni” jótékonysági programunk két idei nyertese is. Szalai Lilla citera szólója, és Bognár Enikő énekhangja varázsolta el vendégeinket.
Tari Annamária, kormányzó eskütételre szólította a Rotary Gödöllő csapatát, majd alapító elnökünk nyakába akasztotta az elnöki láncot.
Következtek a köszöntők és az ajándékok átadása. Gödöllő városát Fábián Bertalan alpolgármester képviselte, aki nemcsak megköszönte eddigi munkánkat, de azt is megígérte, hogy úgy, mint a többi civilszervezetet, segíti majd a város vezetése tevékenységünket. A vendég klubok köszöntötték a most már hivatalosan és ünnepélyesen is megalakult gödöllői klubot, és sok-sok ajándékot, adományt adtak át.
Ekkor egy váratlan fordulat következett, mert Mandzákné Judit átvarázsolta az elnöki láncot Orosz B.Erika nyakába, a következő elnök lesz, aki viszont négy éve a klub titkára volt, s aki „székfoglalójában” Sík Sándor verséből idézett, utalva arra, hogy ez a vers, mintha nekünk rotarystáknak íródott volna:
„Tekintet nélkül arra, hogy
Másoknak tetszik, vagy nem,
Tekintet nélkül arra, hogy
Látják-e vagy nem,
Tekintet nélkül arra, hogy lesz-e
Sikere vagy nem,Tedd a jót!”
A meglepetések sora nem ért véget, mert előlépett „Erzsébet királynő és udvarhölgye”, aki köszöntötte alattvalót magyarul, és amerikai vendégeinket angolul is, s arról szót, hogy mennyire szereti Gödöllő városát.
Az ünneplést az Urbán Verbunk Junior táncosai zárták, akik megtáncoltatták a Rotary Klubok jelenlévő képviselőit is.
OBE